Сегодня: Четверг, 17 Октября 2019 года
Власть

Чому урядова блокада торгівлі з Донбасом виявилася фейком

  •   Игорь Паньков  •   0342.ua   •   10660
Чому урядова блокада торгівлі з Донбасом виявилася фейком
15 березня, Президент України підписав указ «Про невідкладні додаткові заходи із протидії гібридним загрозам національній безпеці України». Таким чином, уряд оголосив офіційну блокаду Донбасу.  В реальності виявилося, що крім гучної заяви, це рішення не коштує нічого. Адже у список дозволених товарів перелічено кілька сотень найменувань.


Того ж 15 березня, у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України підготували та затвердили список товарів та продукції, дозволених для переміщення на непідконтрольну Україні територію.


Документ розділений на 7 блоків, які налічують кілька сотень позицій, які дозволені для торгівлі.


Ми перелічимо лише "найцікавіші" виключення, які дадуть зрозуміти, що в реальності ніякої блокади немає.


У розділі "Устаткування, обладнання, запчастини та комплектуючі до нього" можна відзначити: насоси, компресори,  крани, електродвигуни, вентиляційне обладнання, генератори, промислові котли та турбіни. Фактично, це техніка, що забезпечує роботу підприємств та шахт, які знаходяться на території ОРДЛО.


У розділі "Сировина та готова продукція" перераховано продукцію, яку виробляють заводи та видобувають в шахтах. Наприклад, дозволено експортувати в Україну антрацитове вугілля, яке наша держава вже рік "закуповує" згідно формули "Роттердам+", тобто, за ціною на європейській біржі + доставка з Нідерландів в Україну. Українські ж політики неохоче визнають, що жодного кілограму в ЄС куплено не було, а все вугілля йде з окупованих територій. Ціна при цьому у кілька разів менша.  


Серед інших позицій можна перелічити: феросплави, руди та концентрати залізні,  руди чорних металів, вугілля та електроенергію. 


У розділі "Паливно-мастильні матеріали" включені: бензин, дизельне паливо,  індустріальні, турбінні та трансформаторні масла.


У розділі "Матеріали": цемент, пісок, гіпс, цегла, шлакоблок, гіпсоблоки, скло, труби, канати та троси.


Також у документі згадуються інструменти та спеціальний одяг для працівників підприємств. З повним списком можна ознайомитися за цим посиланням


Тепер зрозуміло, чому з однієї сторони Петро Порошенко критикує активістів та політичні сили, які виступили проти "торгівлі на крові", а з іншої сторони намагається очолити торгову блокаду. Вся справа в політичному рейтингу, який втрачає глава держави. За інформацією видання "Дзеркало тижня", більше половини українців підтримують торгову блокаду окупованих територій. Уряд ж спробував перехопити ініціативу, не відмовляючи собі в задоволенні "проїхатися" по ініціаторам блокади.


Виникає питання, урядова ініціатива — це спроба вирішити проблему, чи замилювання очей українцям? 


Читайте також: Українців обурило відео, на якому поліцейські почали стріляти через конфлікт з блокадниками.
www.0342.ua

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.