Сегодня: Среда, 11 Декабря 2019 года
Власть

Підвищення тарифів на електроенергію потягне з міського бюджету ще близько 7,5 млн грн додаткових витрат

  •   Ильяс Горский  •   0342.ua   •   10248
Підвищення тарифів на електроенергію потягне з міського бюджету ще близько 7,5 млн грн додаткових витрат
З початком 2017-го року електроенергія для міського електричного транспорту дорожчає на 45%, а для потреб зовнішнього освітлення — на 40%. Це, у свою чергу, спричинить додаткове фінансове навантаження на місцеві бюджети і сповільнить розвиток цих територій. Адже бюджет розвитку громад потрібно буде спрямовувати на видатки, пов'язані з підняттям тарифів. Найбільше це відчують малі міста та села.


Про це сьогодні, 3 січня, на зборах міських, селищних і сільських голів населених пунктів Прикарпаття повідомив виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук, пише 0342.ua.


За його словами, до кінця 2016 року за зовнішнє освітлення для населених пунктів юридичні споживачі сплачували зі знижкою 60% від вартості у нічний час. Тепер же електроенергія для міського електричного транспорту та для потреб зовнішнього освітлення населених пунктів здійснюватиметься за роздрібними тарифами відповідного класу напруг.


Як повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, підвищення тарифів потягне з міського бюджету ще близько 7,5 млн грн додаткових витрат. А ці кошти не передбачені у міському бюджеті на 2017 рік. Тож його доведеться переглядати. 


"Замість обіцяної децентралізації, якої по факту немає, сьогодні держава навпаки залазить у кишені міським громадам. За ці ж 7,5 млн грн у Франківську можна побудувати сучасний муніципальний басейн",  зазначив мер. 


Більше того, нову постанову НКРЕКП прийняв вже після прийняття бюджету на 2017 рік. На думку міських голів підвищення тарифів є економічно не обгрунтовані. Відтак, за підсумками зборів, очільники міст, сіл та селищ вимагають зустрічі з прем'єр-міністром України. 


Як відомо, у Івано-Франківську почали підсвічувати історичні будівлі. Щоправда для підсвітки використовуються енергозберігаючі LED-лами. Окрім цього, понад 2000 вуличних ліхтарів були замінені на енергозберігаючі лампи, що дозволяє зекономити до 25% електроенергії. Також, за словами мера, зекономити вдасться і за рахунок нових тролейбусів, які закупило місто. Адже тролейбуси ще радянського випуску набагато більше споживають електроенергії, аніж ті, що вже були у вжитку в Зальцбурзі. 


До слова, підвищення вартості проїзду у тролейбусах наразі не розглядається.
www.0342.ua

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.