Сегодня: Пятница, 20 Апреля 2018 года
Власть

Чому декларації 2015 такі важливі

  •   Ильяс Горский  •   0342.ua   •   10811
Чому декларації 2015 такі важливі
Поки НАЗК розбирає тисячі декларацій, що надійшли під час першого етапу декларування чиновників і посадових осіб, журналісти продовжують співставляти реальний стан речей із задекларованим. Стаття закону, яку всіма силами намагалися блокувати нечисті на руку нардепи, все-таки вступила в дію. Саме через її реальну "наказовість" українці отетеріли від мільярдів під подушками чиновників. Борці з корупцією кажуть, що можновладці могли задекларувати навіть більше, ніж насправді мають. 


Стаття 366-1 Кримінального кодексу України (ККУ) каже: декларанту, що вказав завідомо неправдиві дані – збрехав – може загрожувати до 2-х років позбавлення волі. Ця стаття вступила в дію лише в 2015 році, саме тому декларації чиновників за цей період такі важливі. Адже за вписане там вони відповідатимуть по криміналу. 


"Незаконне збагачення" – стаття 368-2 ККУ – говорить про ймовірні 10 років позбавлення волі. 


Відповідатимуть можновладці лише за набуде після 2015 року. Сховати заміську дачу чи віллу на Карибах, тепер буде значно важче. 


"Через це депутати могли вказати в своїх деклараціях завищені готівкові суми. Мовляв, за півроку придбаю собі будиночок, якщо пред'являть звідки кеш – скажу, гляньте в мою декларацію, я мав під подушкою" – розповідає про можливі майбутні корупційні схеми в головах українських можновладців голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.


І додає, що такі маневри не пройдуть, адже в будь-якому випадку в НАБУ він має доводити, де взяв кошти на майно чи речі, які придбав після 2015 року. 


Шабунін наголошує, що поки ні НАБУ у складі 200 осіб, ні НАЗК – у штаті яких 32 працівника, не в змозі так швидко перевірити всіх чиновників і високопосадовців, принаймні у найближчих кілька місяців. Тому зараз важливо, щоб інтерес до декларацій в суспільстві підтримували журналісти.


Читайте також: Е-декларування: хто «сяде», а хто вийде сухим із води
www.0342.ua

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.