Сегодня: Воскресенье, 19 Января 2020 года
Власть

Прикарпатський міністр розповів про те, як перестати купувати вугілля з ДНР і ЛНР

  •   Карина Светлова  •   0342.ua   •   9783
Прикарпатський міністр розповів про те, як перестати купувати вугілля з ДНР і ЛНР
Колишній мер Калуша, а тепер міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив, що його відомство проводить системну роботу щодо заміни вугілля марки А (антрацит) на марку Г (газове) для того, щоб знизити залежність від поставок із територій Донбасу, що зайняті бойовиками.


Про це заявив у інтерв'ю «РБК-Україна», — інформує 0342.ua.


«Цього року ми по-новому підійшли до вирішення цього питання, особливо в частині, яка стосується запасів вугілля антрацитної групи. По-перше, ми зрозуміли, що поставки вугілля із зони АТО нестабільні. Тому ми зараз поступово переобладнуємо котлоагрегати з антрацитної групи на вугілля газової групи. Зокрема, йдеться про котлоагрегати №2 і №5 Зміївської ТЕС (ПАТ «Центренерго» – Ред.), – поінформував міністр.


За його словами, розрахункова вартість переведення двох енергоблоків Зміївської ТЕС обійдеться в 175 млн грн.


У Міністерстві планують перевести всі блоки ТЕС, які перебувають у власності держави, з антрацитів на газове вугілля.


«З державних залишилися тільки котли «Центренерго» й підприємство в цьому повністю зацікавлене. Вуглегірська ТЕС повністю працює на газовому вугіллі, а Трипільську ТЕС – поступово переведемо. Перевід котлів на Зміївській ТЕС займе близько півроку, місяців сім», – уточнив глава відомства.


Водночас він підкреслив, що всі котлоагрегати ТЕС в Україні переводитися на вугілля марки Г не будуть, оскільки велика частина українських ТЕС належать енергохолдингу ДТЕК, яким володіє Рінат Ахметов.


«Група компаній ДТЕК у цьому, наприклад, не дуже зацікавлена. В них велика частина шахт зосереджена на непідконтрольній територі й там видобувається вугілля антрацитних марок. Відповідно, перевівши котлоагрегати на газову групу, вони можуть втратити свої підприємств там», – пояснив Насалик.
www.0342.ua

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.