Сегодня: Среда, 29 Января 2020 года
Политика

Угорські урядовці хочуть, щоб в Україні було подвійне громадянство

  •   Карина Светлова  •   0342.ua   •   8979
Угорські урядовці хочуть, щоб в Україні було подвійне громадянство

Сьогодні, 11 квітня, відбулася спільна прес-конференція глав МЗС України, Угорщини, Словаччини та Чехії, на якій угорський представник заявив, що угорцям, які проживають в нашій державі необхідно зберегти право на подвійне громадянство. 


"Подвійне громадянство є абсолютно європейським феноменом. Тому наша позиція полягає в тому, що в Європі ви не повинні нікого карати тільки тому, що громадянин знаходиться в громадянстві країни-члена ЄС і країни, що не є членом Європейського Союзу", – сказав міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

За його словами, Угорщина вважає неприйнятним примирення покарання щодо угорських громадян за наявність як угорського громадянства, так і громадянства України.


"Ми сподіваємося, що зможемо прийти до двосторонніх угод і не завдамо шкоди угорцям, які живуть в Україні", – додав Сійярто.


У свою чергу міністр закордонних справ України Павло Клімкін уточнив, що, оскільки Україна знаходиться в стані війни з Росією, наявність подвійного громадянства є абсолютно неприйнятним.


"Ми не хочемо відкривати цю скриньку Пандори. (...) Однак мова не йде про покарання", – додав Клімкін.


Як відомо, Конституція чітко визначає, що в Україні є єдине громадянство. Водночас в Основному законі не прописаний механізм відповідальності за порушення цієї норми.


www.0342.ua

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.