Сегодня: Воскресенье, 26 Января 2020 года
Политика

Уряд проголосував за законопроект, який гарантуватиме нашій області додаткові мільйонні надходження

  •   Илона Мамаева  •   0342.ua   •   10099
Уряд проголосував за законопроект, який гарантуватиме нашій області додаткові мільйонні надходження
Вчора, 20 грудня, парламентарі прийняли за основу законопроект 3038, який дозволить залишати в обласному бюджеті частину від рентної плати за видобуток копалин. 


"Раніше рентні платежі йшли в загальний фонд держбюджету, місцевим громадам не діставалося нічого. З 2018 року, відколи вступить в дію цей законопроект, 5% від рентних платежів розподілятимуться на території області: 2% – в село, 1,5 – в район, 1,5 % – в обласну казну", – коментує професор, директор НДІ нафтогазової енергетики і екології ІФНТУНГ Максим Карпаш.


В 2015-у році такі платежі по нашій області сягнули близько 2 млрд грн. Тому орієнтовно, з тих 5% в обласний бюджет, могло б потрапити 30 млн, така ж сума – в район і 40 млн – в село. 


"Це дуже позитивна новина. Проте, є один мінус. Поки плану, як використовувати ці кошти немає. Представники адміністрації на комісіях кажуть, що ці кошти спрямують на соціально-економічний розвиток, тобто ми ніби отримаємо суттєві надбавки в бюджет, але знову їх "проїмо", – коментує професор.


Науковець вважає, що якщо держава виділяє в області й районні бюджети цільові кошти, то використовувати їх потрібно також за цільовою програмою. Наприклад, в напрямку енергоефективності чи іншому, проте з чітким планом і баченням. 


За законопроект, який дозволить залишати в обласних бюджетах якийсь відсоток від рентної ставки, що сплачують видобувні компанії, вже більше 10-ти років боролися громади, в обласних центрах яких є інтенсивний добуток корисних копалин. 


Тепер наші органи місцевого самоврядування і посадовці мають рік, аби спрямувати ці кошти в правильне русло. 
www.0342.ua

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.