Сегодня: Понедельник, 16 Сентября 2019 года
Политика

Керівники обласних рад Закарпаття та Чернівеччини обговорили питання децентралізації влади

  •   Карина Светлова  •   0312.ua   •   10385
Керівники обласних рад Закарпаття та Чернівеччини обговорили питання децентралізації влади
У четвер, 3 березня, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс зустрівся зі своїм колегою – очільником Чернівецької обласної ради Іваном Мунтяном. Про це повідомляє прес-служба Закарпатської обласної ради.
Йшлося про стратегію економічного та соціального розвитку обох регіонів, можливості транскордонного співробітництва, залучення інвестиційних програм та реальні перспективи євроінтеграції. Обидва керівники крайових парламентів обмінялися напрацюваннями та досвідом роботи у виконавчій та законодавчій владі, обговорили питання децентралізації в обох регіонах.
Іван Миколайович, який нещодавно взяв участь у відкритті Міжнародного інвестиційного форуму в Чернівцях, зазначив, що Республіка Польща була і залишається найбільшим стратегічним партнером України на шляху європейської інтеграції. «Так, польська модель місцевого самоврядування є найближчою для нас і нині ми адаптуємо багато її елементів до українських реалій. Реформа місцевого самоврядування проходить непросто, однак польські громади є своєрідним взірцем фінансової та інституційної спроможності та самодостатності, який варто наслідувати нашим новоствореним об’єднаним територіальним громадам», – мовив голова Чернівецької облради.
Михайло Рівіс погодився зі своїм гостем, підкресливши, що сусідки Закарпаття, які в ходять в Євросоюз, готові поділитися напрацюваннями з Україною та продемонструвати успішний результат в євроспільноті. «Наприклад, досвід, який має Словаччина, демонструє нам, як громада може самостійно керувати та розпоряджатися своїми ресурсами. Потрібно лише довести громадам Закарпаття, що децентралізація веде до успішних реформ у країні, прозорості в діяльності державних інституцій, зокрема, правової і судової системи, та розвитку економіки», - підкреслив голова Закарпатської облради.
Насамкінець зустрічі обидва керівники крайових парламентів Закарпаття та Чернівеччини обговорили реформи державного управління, проекти, пріоритетні для соціального розвитку та покращення життя територіальних громад обох областей, що потребують пошуку джерел фінансування, в тому числі з державного бюджету.
www.0312.ua

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.