Сегодня: Пятница, 27 Апреля 2018 года
Общество

Хід конем, або як протизаконно й вигідно орендувати приміщення в Івано-Франківську

  •   Карина Светлова  •   0342.ua   •   13273
Хід конем, або як протизаконно й вигідно орендувати приміщення в Івано-Франківську
За останні 10 років приміщення, що розташоване в Івано-Франківську на вул. Південний Бульвар, 41, було пристанищем для наркоманів, бомжів та бродячих собак. З якихось невідомих, цікавих причин за цей час величезне приміщення на першому поверсі в центральній частині міста перетворилось практично на руїни з вибитими вікнами, виламаними дверима, розмальованими стінами. Розпорядником цього приміщення є Івано-Франківська експедиція з геофізичних досліджень в свердловинах ДГП „Укргеофізика”, начальником якого, останні 10 років є Маринчак Степан. Той же пан Маринчак, що має зв’язок із ТОВ "ІФ-Західінвестсервіс". І від того ж ТОВ "ІФ-Західінвестсервіс" подається заявка на оренду даного приміщення. Але з’являються й інші люди, які хотіли б ним користуватись і в принципі мають на це таке ж повне право.


А щоб прибрати це право і реєструється  громадська організація "Івано-Франківське обласне об'єднання ветеранів "Самопоміч" й знову подається заявка на оренду цього ж приміщення – це все відбувається в останній день прийому заявок! За законом- ветерани поза чергою. І що виходить, друзі? Приміщення будь-якими шляхами все одно потрапляє в ті руки, що “потрібно”. А все це тому, що пан Маринчак Степан Миколайович перед виходом на пенсію просто вирішив „віджати” у держави згадану нерухомість. От вам і за законом.


Та це тільки початок всієї історії. Вивчаючи деталі, активісти громадських організації Івано-Франківської області зіштовхнулись із цілою низкою запитань та суперечностей. Тому, звернулись з ними до Фонду державного майна України. Нещодавно отримали відповідь, мова йшла про те, що є копії необхідних документів, згідно з якими змінилася назва та загальна площа об’єкта оренди (тобто, приміщення на вул. Пд. Бульвар,41) і наказом регіонального відділення 7 липня 2015 року зупинено рішення щодо укладення договору оренди зазначеного нерухомого державного майна з громадською організацією ветеранів та скасовано попередній наказ від 06.04.2015 року. А зараз ми пояснимо Вам, що це все означає. Приготуйтесь, буде цікаво.


Хід конем, або як протизаконно й вигідно орендувати приміщення в Івано-Франківську


Як Ви вже здогадались, ГО "Івано-Франківське обласне об'єднання ветеранів "Самопоміч" таки отримує дозвіл на оренду вищевказаного приміщення. Шлях розписую. Коли всі зацікавлені в цій ситуації особи зрозуміли, що збоку активістів, мешканців міста починається своєрідний бунт і боротьба за справедливість, вони, в свою чергу, як кажуть в народі, зробили хід конем.


Представники регіонального фонду державного майна України по Івано-Франківській області на запит від громадських організацій повідомляють, що листом від 30.06.15 року Івано-Франківська експедиція з геофізичних досліджень в свердловинах ДГП “Укргеофізика” надала до відділення копії документів: свідоцтва про право власності, технічного паспорта на нежитлові приміщення на вул. Пд. Бульвар, 41, на загальну площу 432, 2 кв. м. Регіональне відділення погодило умови договору оренди з Державною службою геодезії та надр України, була виготовлена оцінка та розміщена публікація про вивчення попиту на вбудовано-прибудоване нежитлове приміщення загальною площею, увага!, лише 422,1 кв. м в житловому будинку. Відповідно, не могло воно укласти договір оренди на нежитлове приміщення площею всіх 434, 2 кв. м за вказаною адресою. Виходячи з цього регіональне відділення зупиняє процедуру передачі в оренду приміщення про яке йде мова і відміняє дію наказу РВ щодо укладення договору оренди з ГО "Івано-Франківське обласне об'єднання ветеранів "Самопоміч". Відповідно, договір на оренду вбудовано-прибудованого нежитлового приміщення на вул. Пд. Бульвар не укладений. Але не поспішайте радіти, це стосується суто  422, 1 кв. м площі!


А якщо говорити вже про 434, 2 кв. м, то тут зовсім інша історія. До регіонального відділення листом від 15 липня цього року звернулася вдруге вже добре відома нам ГО "Івано-Франківське обласне об'єднання ветеранів "Самопоміч", щодо передачі в оренду того ж самого нежитлового приміщення, але уже загальною площею – 434, 2 квм, з метою розміщення там громадської організації ветеранів. У цьому місці вистави мав би пролунати іронічний сміх… Бо ж згідно Закону України, у разі надходження заяви про оренду майна, зокрема, від ГО ветеранів, оголошення про намір передати майно в оренду не розміщується і договір оренди  укладається з таким заявником без проведення конкурсу. Тому, всі хто хотіли, посунуться. Отже, підстав для проведення конкурсу на оренду даного приміщення немає. І на завершення – регіональне відділення  листом від 22.07.15 року звернулося до органу управління – Державної служби геодезії та надр України, з метою отримання  дозволу на оренду. Думаю, пояснювати не треба. Мрії здійснюються, друзі, та не у всіх, іноді для цього треба мати особливі зв’язки.


Хід конем, або як протизаконно й вигідно орендувати приміщення в Івано-Франківську


Все було прораховано відразу: будь-які непередбачувані втручання збоку, додаткові запитання, перешкоди у реалізації цього плану. Здавалось би таке незначне – малесенька частинка площі, практично непомітно, а як вдало скерувало парадом. Процес передачі в оренду тимчасово призупиняють, поки невідомо конкретно причини припинення, пильність тих, хто бореться за чесність мала б приспатись. Тоді повідомляють ось таку от причину, яку можна було б напевно вважати чесною, якби не було відомо всіх решту деталей. І от так волею-неволею, проходячи всі “круги пекла” приміщення переходить до “потрібних” людей. Корупція продовжується, я б сказала розцвітає.


Це все тільки підсилює недовіру до законності такого рішення. Цим заїждженим шляхом у нас у місті просувається багато хто… Далі буде...

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.