Сегодня: Пятница, 27 Апреля 2018 года
Общество

Прикарпатські медики проходять тренінг з надання паліативної допомоги (ФОТО)

  •   Игорь Паньков  •   0342.ua   •   10135
Прикарпатські медики проходять тренінг з надання паліативної допомоги (ФОТО)
З 17 по 21 серпня у навчально-методичному центрі проходить тренінг на тему «Організація і надання паліативної допомоги дітям та їх близьким виїзними бригадами».


Навчання проводиться для учасників проекту «Створення виїзної дитячої паліативної бригади», підтриманого Міжнародним фондом «Відродження», у таких містах України, як Харків, Вінниця, Луцьк, Кривий Ріг, Рубіжне (Луганської області) та Київ, - пише сайт 0342.ua з посиланням на прес-службу ОДА.


Як повідомляють у департаменті охорони здоров'я облдержадміністрації, тренінг проводять завідувач виїзним консультативним відділенням обласного клінічного центру паліативної допомоги Людмила Андріїшин, спеціаліст з Білоруського дитячого хоспісу Павло Бурикін, спеціалісти Івано-Франківського навчально-методичного центру, дитячого хоспісу та відділу онкогематології обласної дитячої клінічної лікарні.


Привітали курсантів з початком навчання директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Роман Мельник, завідувач кафедри соціальної гігієни та організації охорони здоров’я Івано-Франківського національного медичного університету Орина Децик, доцент кафедри соціальної гігієни та організації охорони здоров’я ІФ НМУ Зоя Ціхонь та головний лікар обласного клінічного центру паліативної допомоги Ірина Слугоцька.


Спеціалісти відзначають гостру необхідність створення в Україні системи надання якісної паліативної допомоги дітям. Адже більшість з них перебувають вдома, під наглядом батьків. Часто перед ними постає серйозна проблема – відсутність виїзних бригад, що надають паліативну допомогу вдома та забезпечують вчасне знеболення для важкохворих дітей, а також можливості організації тимчасового перепочинку для родини (забезпечення перебування дитини в стаціонарному закладі на короткий період часу).


Як зазначалось, за даними Міністерства охорони здоров’я, у 2014 році такої допомоги потребували 17,5 тис. дітей. В Івано-Франківській області на базі Надвірнянського будинку дитини вже створене дитяче відділення паліативної допомоги, яке розраховане на розміщення 20 маленьких пацієнтів.


Прикарпатські медики проходять тренінг з надання паліативної допомоги (ФОТО)
Прикарпатські медики проходять тренінг з надання паліативної допомоги (ФОТО)

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.