Сегодня: Среда, 11 Декабря 2019 года
Общество

На Прикарпатті почастішали випадки захворювання на кір. ВООЗ прогнозує епідемію в 2017 році

  •   Игорь Паньков  •   0342.ua   •   8861
На Прикарпатті почастішали випадки захворювання на кір. ВООЗ прогнозує епідемію в 2017 році
За період з жовтня по грудень поточного року зареєстровано 56 випадків захворювання на кір.


Найбільше серед жертв вірусу дітей молодше 15-ти років. ВООЗ попереджає про ризик спалаху епідемії кору наступного року в Україні. Причина — недостатня кількість вакцинації — інформує 0342.ua з посиланням на Держсанепідслужбу в Івано-Франківській області.


Кір на сучасному етапі залишається надзвичайно важливою проблемою для системи охорони здоров'я. Збільшення показника захворюваності на кір в Україні, як і у світі, спостерігають кожні 5–6 років. За даними ретроспективного аналізу спалахи захворюваності на кір в Україні спостерігались в 2001р., 2006р., 2012р.


Боротися з епідемією медикам буде вкрай складно, адже все більше батьків свідомо відмовляються від вакцинації дітей. МОЗ України спільно з міжнародними партнерами докладає великих зусиль для забезпечення рівного доступу до вакцин для всього дитячого населення країни.


В Україні епідеміологічний нагляд за кором та краснухою включає в себе постійне спостереження за епідемічним процесом та моніторинг стану захворюваності. У 2016 році відмічається ріст захворюваності на кір в Івано-Франківській, Одеській, Київській, Львівській та Чернівецькій областях.


В Івано-Франківській області за останні три місяці 2016 року зареєстровано вже 56 випадків захворювання на кір (а в попередні роки реєструвалися лише поодинокі випадки цього захворювання), з них 34 випадки лабораторно підтверджені вірусологічною лабораторією ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України». Серед захворілих переважають діти до 15 років, що становить 69,6 % (39 випадків), із них 35,8 % дітей не вакциновані.


Специфічна профілактика кору — вакцинація — найбільш ефективний метод попередження захворювання, оскільки заходи щодо локалізації джерела інфекції і переривання шляху передачі не завжди ефективні, а сприйнятливість людини до кору дуже висока. Вакцинація проти кору проводиться в два етапи: перша вакцинація виконується дітям у віці 12 місяців, ревакцинація — у шість років згідно календаря профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ України від 16 вересня 2011 року № 595 (у редакції наказу МОЗ України від 11 серпня 2014 року № 551).


Варто відзначити, що в результаті активної імунізації в організмі формується імунітет, достатній для захисту від кору протягом декількох десятків років.

www.0342.ua

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.