Сегодня: Среда, 25 Апреля 2018 года
Общество

Що потрібно знати про СНІД

  •   Илона Мамаева  •   0342.ua   •   8647
Що потрібно знати про СНІД
Проблема епідемії ВІЛ/СНІДу продовжує залишатись актуальною в Україні та й у світі. Як не прикро, але Україна займає одне з перших місць у Європі за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції. За неофіційними даними, сьогодні в Україні ВІЛ-інфікованими є понад 1% населення країни.


"Дуже важливими є заходи профілактики. Не варто забувати, що статеві контакти – найбільш розповсюджений шлях передачі вірусу. Тому надійний спосіб запобігти зараження – уникати випадкових статевих контактів та використовувати презервативи. Треба пам’ятати, що внутрішньовенне вживання наркотиків не тільки шкодить здоров’ю, але і значно підвищує можливість зараження вірусом, адже, як правило, використовуються загальні голки і шприци без їхньої стерилізації. Важливим є використання стерилізованого інструментарію (шприци, системи для переливання крові) як у медичних установах, так і в побуті під час різних маніпуляцій (манікюру, педикюру, татуювання, гоління тощо). Вірус СНІДу не стійкий, гине при кип’ятінні миттєво, при +56 С° – протягом 10 хвилин. Можуть бути використані і спеціальні дезрозчини. Проте спирт не знищує ВІЛ", – розповідає лікар терапевтичного відділення Івано-Франківської  МКЛ №1 Аліса Гуцуляк.


За її словами, поширення ВІЛ/СНІДу криє в собі ще одну площину проблем: місце інфікованих та хворих у суспільстві. Цей вимір має два аспекти: стосунки здорових до ВІЛ-позитивних та ВІЛ позитивних до решти суспільства. Цей вимір проблеми дуже актуальний, оскільки вірус та хвороба вийшли за традиційні межі груп ризику. Зараз народжуються діти, які отримують ВІЛ від матерів.


Вірус СНІДу не стійкий, гине при кип’ятінні миттєво, при +56 С° – протягом 10 хвилин


У стосунках з хворими на СНІД та носіями ВІЛ необхідно пам’ятати про можливі ситуації небезпеки. Але в жодному разі це не може бути тотальна ізоляція хворих людей. Проте самі носії та хворі, які знають про свій стан, повинні відповідально ставитись до оточуючих і в разі шлюбу чи інших стосунків мали б повідомити про свій стан.


Кожна людина, яка була інфікована не як член групи ризику, страждає без вини. Її доля назавжди позначена цією хворобою і багато в чому позбавляє її вільного вибору, бо змушує до певної поведінки і додаткових обмежень. Тому ставлення до таких людей повинно бути люблячим і без зневаги. Необхідно боротися не з наслідками хвороби, а з причиною – невпорядкованими статевими стосунками і наркоманією.


"Дуже важливою є санітарно-освітня робота, в процесі якої слід інформувати населення про шляхи і фактори передавання інфекції. Це дотримання правил особистої гігієни, користування індивідуальними зубними щітками, лезами та іншими інструментами, що можуть бути забруднені кров’ю та іншими секретами інфікованих; заражені жінки повинні запобігати вагітності, тому що збудник передається плоду і новонародженому; викорінення наркоманії; використання шприців одноразового вживання, суворе дотримання умов стерилізації медичних інструментів, тощо”, – наголошує Аліса Гуцуляк.


Спирт не знищує ВІЛ


Враховуючи епідеміологічну ситуацію в Україні з ВІЛ/СНІДом прийнято закон України "Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий та соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ". Це основний закон, який регулює правові засади в сфері ВІЛ-інфекції, цей закон, у відповідності до норм міжнародного права, визначає порядок правового регулювання діяльності у сфері профілактики, лікування, догляду і підтримки у сфері протидії хвороб, зумовлених ВІЛ, визначає право на тестування з метою виявлення ВІЛ. Знання свого ВІЛ статусу є необхідним для громадян.


У медичних закладах створені кабінети добровільного консультування та тестування, таке тестування є добровільним, анонімним та доступним.


Передтестове консультування допомагає пацієнту підвищити інформованість щодо питань ВІЛ-інфекції/СНІДу та його профілактики; оцінити персональні поведінкові ризики щодо інфікування ВІЛ; ознайомитися з процедурою тестування та можливі результати тестів; прийняти рішення про проходження тестування та отримати правову інформацію.
www.0342.ua

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.