Сегодня: Вторник, 20 Августа 2019 года
Общество

Пацієнти Івано-Франківщини зможуть контролювати ліки в режимі он-лайн

  •   Ильяс Горский  •   0342.ua   •   11273
Пацієнти Івано-Франківщини зможуть контролювати ліки в режимі он-лайн
В Україні запустили систему моніторингу наявності ліків для онкохворих у лікарнях www.likycontrol.org.ua. Відтепер пацієнти Івано-Франківщини, які отримують ліки, закуплені за державні кошти, зможуть контролювати їх наявність у медичних закладах області та по всій Україні в режимі реального часу.


Окрім того, хворий, який придбав ліки за власний кошт, зможе перевірити, чи цей препарат не перепродається недобросовісними медиками – завдяки спеціальному коду партії, вказаному на упаковці.


Система www.likycontrol.org.ua, розроблена «Центром протидії корупції», збирає інформацію про кількість та розподіл у регіонах ліків, закуплених за державний кошт для онкохворих, моніторить та оновлює залишки препаратів у лікарнях. Сайт покликаний протидіяти перепродажу онкохворим пацієнтам ліків, що вже були закуплені за державний кошт.


Всі ліки, перелічені на ресурсі, вже були оплачені українцями за рахунок податків. Їх придбало Міністерство охорони здоров’я або місцеві управління охорони здоров’я за бюджетні кошти.


Команда «Центру протидії корупції» систематично оновлює на сайті інформацію про залишки ліків у лікарнях. Інформація про наявність ліків є офіційною – отримана з Міністерства охорони здоров’я, з обласних та міських управлінь охорони здоров’я в кожному регіоні.


В майбутньому моніторинговий проект «Ліки-контроль» може буде розширений для контролю над ліками від інших захворювань. Сайт www.likycontrol.org.ua створений командою «Центру протидії корупції» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


Нагадаємо, за даними Національного Канцер-реєстру станом на 31 грудня 2014 р. кількість онкохворих, що перебували на обліку у Івано-Франківській області, становила майже 23 000 осіб, у тому числі 174 неповнолітніх. За словами лікарів, на сьогоднішній день ця картина особливо не змінилась.


Щороку держава витрачає мільйони гривень на закупівлю ліків для онкохворих пацієнтів. Так у 2015 р. на це було виділено 750 млн грн., така ж сума залишилася і на цей рік.
www.0342.uaДжерело: gk-press.if.uaВ связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.