Сегодня: Суббота, 18 Января 2020 года
Общество

Про харчування дітей у навчальних закладах Івано-Франківська

  •   Илона Мамаева  •   0342.ua   •   9192
Про харчування дітей у навчальних закладах Івано-Франківська
Івано-Франківська міська рада врахувала всі вимоги нормативно-правових документів у сфері організації харчування учнів шкіл та вихованців дитячих садочків.


У 2016 році загальна сума витрат з держбюджету на гаряче харчування дітей у дошкільних навчальних закладах складатиме 10 890 525 грн, а на гаряче харчування у школах - гаряче харчування складає 5 232 900 грн, - інформує 0342.ua.


Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24 грудня 2015р. № 911-VІІІ (п.16), Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» та Постанову Кабінету Міністрів України від 18 січня 2016р. № 16 «Про внесення змін до Порядку надання  послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість» безкоштовним харчуванням у школах міста забезпечуються всі діти пільгових категорій 1-11 класів, зокрема:

136 дітей-сиріт, діти, позбавлені батьківського піклуванн;
162 дитини з особливими освітніми потребами, які навчаються у навчально-реабілітаційному центрі (далі – НРЦ); 
456 учнів із малозабезпечених сімей;
161 дитина, яким відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильськоїкатастрофи»;
522 дитини, батьки яких є учасниками антитерористичної операції, учасниками бойових дій або загинули під час виконання службових обов’язків у зоні проведення АТО.Всього охоплено безкоштовним гарячим харчуванням – 1 437 учнів.


Діти цих категорій отримують сніданок та обід (тільки сніданок - учні із малозабезпечених сімей).


За рішенням педагогічної ради звільняються від плати за харчування вихованці групи продовженого дня  (у відсотках чисельності групи за списком): 10 – у повному обсязі (100%); 15 – на половину вартості (50%).


В окремих випадках матеріальної неспроможності сім’ї або осіб, що їх заміняють, за  їхнім особистим зверненням на ім’я керівника загальноосвітнього навчального закладу Івано-Франківська, управління освіти і науки виконавчого комітету міської ради буде приймати рішення щодо зменшення чи увільнення від оплати за харчування учнів 1-11 класів.


Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту» (ч. 5 ст. 35 із змінами і доповненнями), Постанови Кабінету Міністрів України «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» від 26.08.2002р. № 1243 (із змінами), Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом МОН України від 21.11.2002 р. № 667 від оплати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах звільняються батьки або особи, що їх замінюють:

дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою;
дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції, учасниками бойових дій або загинули під час виконання службових обов’язків у зоні проведення АТО;
дітей працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов'язків;
дітей, які потребують корекції фізичного або розумового розвитку у дошкільних навчальних закладах (групах) спеціального призначення (всі діти ДНЗ № 30, НРЦ, спеціальних груп ДНЗ № 34);
дітей санаторних дошкільних закладів (груп) після клінічного виліковування з приводу локальних форм туберкульозу (вперше діагностований туберкульоз, фаза затухання – категорія 3), дітей із залишковими змінами після перенесеного туберкульозу будь-якої локалізації – категорія 5, група 5.1, дітей після ускладнення вакцинації БЦЖ – категорія 5, група 5.5, а також дітей, що мають контакти з хворими на активні форми туберкульозу – категорія 5, група 5.2;
у сім’ях, в яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється Законом України “Про державний бюджет” для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних навчальних закладах.На 50 % від встановленого розміру увільнено всі багатодітні сім’ї. Пільгою користуються і батьки, що мають двійнят (9.00 грн).


Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24 грудня 2015р. № 911-VІІІ буде забезпечено безкоштовним харчуванням:

32 дітей- інвалідів
91 дитину із малозабезпечених сімейСума, яка додатково має бути виділена з міського бюджету, складає 390 525 грн.


В окремих випадках матеріальної неспроможності сім’ї або осіб, що їх заміняють, до набуття ними відповідного юридичного статусу, за поданням керівників дошкільних навчальних закладів Івано-Франківська, управління освіти і науки виконавчого комітету міської ради буде приймати рішення щодо зменшення чи увільнення від оплати за харчування дітей (п.3 рішення сесії від 22.12.2015р. № 27-2).
www.0342.ua

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.