Сегодня: Вторник, 20 Марта 2018 года
Общество

Візи для українців скасують у липні

  •   Карина Светлова  •   0312.ua   •   9713
Візи для українців скасують у липні

Візи для українців скасують у липні
Про це йдеться у статті "Серпень без віз: коли скасують "шенген" для українців та за яких умов цього може не статися", опублікованій на "Європейській правді".

За планом, уже за півроку українці отримають безвізовий режим. Найімовірніше, це станеться в останню декаду липня 2016 року.


В тому разі, якщо ЄС піде на порушення власних процедур, дата початку дії безвізового режиму може бути скорегована.


На сьогодні існує невисока імовірність, що ЄС знову поступиться Києву, прискорить процедуру, і тоді безвізовий запрацює вже наприкінці квітня.


Відзначимо, що сьогоднішнє рішення Єврокомісії не означає скасування віз для українців. Попереду ще два органи ЄС, які мають ухвалити рішення щодо відміни віз для українців – Європарламент та Рада міністрів.


Втім, наразі вони схильні підтримати Україну, але де-факто Київ ще має виконати п'ять зобов'язань, які дали президент та прем'єр.


За процедурою ЄС, українське питання буде розглядатися на Раді міністрів ЄС 9-10 червня.


А після цього стартує термін тривалістю близько півтора місяці, протягом якого рішення набуде чинності.


Нагадаємо, Європейська комісія в п'ятницю остаточно ухвалила шостий звіт з виконання Україною вимог Плану дії візової лібералізації.


Відтак, вже на початку 2016 року Єврокомісія запропонує включити Україну до списку країн, громадяни яких можуть в'їжджати до Шенгенської зони на короткотривалий термін без віз.


www.0312.uaДжерело: www.pravda.com.uaВ связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.