Сегодня: Понедельник, 17 Февраля 2020 года
Общество

Прикарпатці вкотре стають жертвами телефонних шахраїв

  •   Илона Мамаева  •   0342.ua   •   10711
Прикарпатці вкотре стають жертвами телефонних шахраїв
Незважаючи на численні застереження працівників поліції, мешканці області впродовж декількох місяців потерпали від телефонних шахраїв, які обманювали довірливих громадян.


Незнайомий голос у слухавці повідомляв, що родичі співрозмовника стали винуватцями якогось злочину і, щоб уникнути відповідальності та вирішити проблему, потрібно сплатити чималі гроші. Перелякані люди без будь-яких вагань та сумнівів передавали кошти аферистам, не розібравшись у ситуації навіть особисто. Ті хто звернувся до поліції вчасно – позбулися неприємностей.


Упродовж останніх кількох місяців на гачок таких шахраїв потрапили жителі Надвірнянщини, Івано-Франківщини, Коломийщини, Городенківщини та інших районів.


Шахраї застосовували різні методи шахрайства, але в основному, обдурювали людей від імені представників служби безпеки банку. Представлялися співробітником, дізнавалися установчі дані банківської картки, не підозрюючи нічого лихого жертва вказувала усі дані і уже згодом, ні про що не підозрюючи ошукані громадяни виявляли відсутність коштів на рахунку. Лише згодом, виявивши зникнення з банківського рахунку чималої суми грошей, франківчанка зрозуміла, що її ошукали, та повідомила про шахрайство правоохоронцям.


На Коломийщині шахрайські спосіб полягав у тому, що зловмисник зі спільником телефонував до жінок похилого віку повідомляв про те, що їхні родичі знаходяться у відділенні міліції за скоєння ДТП і за їх «визволення» потрібно заплатити. В подальшому вони домовлялися про зустріч із потерпілими неподалік їхнього місця проживання, де до них підходив зловмисник у формі працівника міліції. Сума коштів, які аферист отримав від потерпілих – близько вісімдесяти тисяч гривень. Жертвами шахрайств стали троє мешканців Коломиї.


Проте у більшості випадків при вчасному інформуванню у міліцію завдяки оперативності розслідування правоохоронців зловмисників затримували.


За вчинення таких кримінальних правопорушень, передбачено відповідальність за ч.1-4 ст.190 Кримінального кодексу України, а це позбавлення волі строком від 5 до 12-ти років з конфіскацією майна. Проте, незважаючи на суворе покарання – зловмисників це не зупиняє переступати межу закону.


Поліція Івано-Франківщини вкотре звертається до усіх громадян! Якщо вам телефонують невідомі особи з невідомих номерів, представляючись вашими рідними чи працівниками міліції та просять чи вимагають перерахувати кошти, в жодному разі не робіть цього. Одразу ж зателефонуйте до рідних, переконайтеся, що з ними все гаразд. А якщо вони на зв'язок не виходять – телефонуйте на «102». Не потрапляйте на гачок шахраїв!
www.0342.uaВ связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.