Сегодня: Пятница, 20 Апреля 2018 года
Культура

Правнучка Івана Франка передала на Прикарпаття колекцію писанок

  •   Игорь Паньков  •   0342.ua   •   9991
Правнучка Івана Франка передала на Прикарпаття колекцію писанок
Правнучка Великого Каменяра передала Національному музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття колекцію писанок.


Галя Ключко до 160-ліття від дня народження Івана Франка передала із Торонто 36 писанок розписаних на перепелиних яйцях. Дані мініатюрні писанки є найунікальнішими у творчому доробку мисткині, – пише 0342.ua з посиланням на прес-службу Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття.


Перші свої писанки Галя Ключко написала ще у дев’ять років. Задля цього її мама спеціально консультувалася у відомого мистецтвознавця, писанкаря та священика Ярослава Єлиїва – автора марок "Пластової пошти". Правнучка Івана Франка навчалася у канадській та недільній українській школах, відвідувала хореографічну й театральну студію, вирізнялася наполегливістю і працьовитістю. Проте несподівана хвороба, здавалось, назавжди перекреслить амбітні плани юної дівчини: після кількох операцій вона залишилась прикутою до візка.


Завдяки підтримці батьків та неабиякій власній силі волі, Галина Ключко вдома здобула з відзнакою середню освіту, а вроджений розум і талант до мистецтва допомогли здобути ступінь бакалавра Торонтського університету, де вивчала античне та європейське мистецтво, та отримати сертифікат професійного музейного працівника. Втім на досягнутому ця сильна духом жінка не зупинилася. Нині Галя Ключко – знана писанкарка, ткаля й вишивальниця. Її мистецькі твори були представлені на багатьох виставках у Канаді, США та Іспанії. Упродовж тридцяти років вона успішно працює куратором Східної філії Українського музею Канади (Торонто).


Об’їздивши багато країн на різних континентах, пані Галина завжди гордо наголошує, що вона – Українка, і знає та любить українське мистецтво. У вересні славній правнучці Івана Франка виповниться 65 років. Тож своєрідним вітанням та пошаною таланту й незламності її духу стане виставка, подарованої колекції писанок у музеї в Коломиї.
www.0342.ua

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.