Сегодня: Понедельник, 17 Февраля 2020 года
Культура

В ужгородській школі облаштували клас для вивчення угорської мови

  •   Ильяс Горский  •   0312.ua   •   11082
В ужгородській школі облаштували клас для вивчення угорської мови
Сьогодні за участі Іштвана Грежі – міністерського комісара з питань управління транскордонними інвестиціями управління прем’єр-міністра Угорщини відбулося урочисте відкриття оновленого класу для вивчення угорської мови в Ужгородській ЗОШ №2.


Про це повідомляє ужгородська міська рада.


Із угорським високопосадовцем до школи завітали також представники Генерального консульства Угорщини в Ужгороді на чолі із Генконсулом Йожефом Бугайла та Генкосул у Берегові Ендре Саліпскі, народний депутат України Василь Брензович, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, його перший заступник Іштван Цап, перший заступник голови Закарпатської облради Йосип Борто.


Трохи більше року минуло з часу домовленості Закарпаття та Угорщини про започаткування вивчення в Ужгородській ЗОШ №2 угорської мови як другої іноземної. У листопаді 2015-го представник угорського уряду Іштван Грежі побував у школі і пообіцяв, що буде відремонтовано один із класів, його забезпечать устаткуванням та підручниками.


Зараз це вже реальність, клас обладнано навіть мультимедійним проектором. Директор школи Ярослав Кирлик зазначив, що тепер під цей стандарт хотілося б підтягнути всю школу.


Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв подякував за такі чудові умови, створені для навчання дітей, висловив сподівання, що такі класи відкриють також в інших навчальних закладах міста. Наголосив: Ужгород багатонаціональний і міська влада вітає створення можливостей для вивчення різних мов, адже це можливість для наших молодих людей вільно почувати себе в Європейському Союзі.


Народний депутат Василь Брензович відзначив: на Закарпатті багато шкіл, де навчання проходить угорською, а такі класи, як цей – шанс для україномовних дітей досконало вивчити не просто іноземну, а мову сусідньої країни, з якою дружимо, а дружити без знання мови, вільного спілкування – важко.
На відкритті в Ужгороді були присутні і педагоги Берегівської ЗОШ №5 – такий самий клас угорці планують облаштувати і в їхній школі.


Іштван Грежі відзначив, як багато ужгородські школярі, зокрема, базовий 5-Г, вже вивчили – під час його першого візиту восени вони знали лише кілька слів, а сьогодні підготували невеличку концертну програму, гарно розмовляли. Діти також подарували всім гостям свята виплетені ними браслети у кольорах українського прапора та передали символ єдності угорського та українського народів – дві неподільні долоньки.


Угорський урядовець пообіцяв школярам літній відпочинок у таборі в Угорщині.


Зараз у цій школі вчать угорську 48 дітей, вже наступного року, за словами директора школи, їх буде щонайменше 108. Тому Іштван Грежі запевнив, що розглянуть питання облаштування ще одного класу. На порядку денному також пошук шкіл в Угорщині, з якими буде проводитися обмін досвідом і учнями.
www.0312.ua

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.