Сегодня: Вторник, 17 Сентября 2019 года
Культура

Сьогодні ужгородські дівчата ворожитимуть

  •   Игорь Паньков  •   0312.ua   •   9795
Сьогодні ужгородські дівчата ворожитимуть
За юліанським календарем Новий рік припадає на 14 січня. Українці називають це свято Старим Новим роком, або щедрий Василів вечір.


Із Старим новим роком пов'язано багато обрядів та традицій, які передавалися протягом віків із покоління в покоління. Найбільше любили це свято незаміжні дівчата, адже ніч на Новий рік вважалася найсприятливішою для гадання на судженого.Тоді ж домашні намагалися не сперечатися одне з одним, адже ввважалося: як проведеш цей день, так проживеш весь рік.


Поганою прикметою було щось позичати, навіть бизькі родичі робили це неохоче. Чи не найважливішою традицією Старого Нового року було посівання, яке проводилося виключно преставниками чоловічої статі. Адже вірили, якщо буде посівати жінка, це прикличе в дім біду.


Також жінкам було небажано першою приходити до когось в гості, вони могли це робити, тільки після того, як двері порогу вже переступив чоловік. Іноді спеціально просили сусідського хлопчика прийти першим.


За повір'ям на Василів вечір відьми крадуть з небес місяць, щоб на землі завжди була темрява. Проте, їхній план не вдається, адже рано-вранці на небосхил виходить сонце, яке вкорочує зимову ніч.


Також вірили, що в ніч на Старий Новий рік ходить багато нечистої сили. Щоб від неї вберегтись клали на поріг сокиру, всі двері, навіть, на хлівах наглухо закривали, малювали на них хрести.


Також наші предки вірили в, те, що всі сни, які сняться з 13 на 14 січня є віщими. Окремим із них надавали особливого значення. Вірили — якщо сниться вода, то вимокне озима, вогонь — вигорять поля, до помсти, місяць — мати дівчині сватача.
www.0312.ua

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.