Сегодня: Воскресенье, 05 Апреля 2020 года
Культура

В Івано-Франківську знайшли наріжний камінь першої в місті української церкви. ВІДЕО

  •   Игорь Паньков  •   0342.ua   •   21898
В Івано-Франківську знайшли наріжний камінь першої в місті української церкви. ВІДЕО
Знайшли пам'ятний камінь під час реконструкції престолу в Архикатедральному соборі Воскресіння Христового. За написами на іншому боці каменю зазначено — сюди його вмурували на початку 20-го століття.


Цікавим наріжний камінь є і з погляду вивчення імен, які існували в старовинному Станіславові. У 17-му столітті. На передній грані каменю викарбувано імена жертводавців —еліти станиславівського міщанства. Також звідси дізнаємося і прізвище майстра — Стефан Муляр.


Пам'ятний камінь залишається власністю церкви. З часом археологи планують виготовити його копії. Однією планують збагатити мистецький комплекс, що символізує будівництво першої української церкви в Івано-Франківську. Інша ж залишиться в Краєзнавчому музеї.


Перша українська церква була закладена в 1670-му році в Заболотівському передмісті. Як стало відомо з інформації на наріжному камені — святиня мала два титули –— Воскресіння та Вовведення, йдеться у сюжеті "ТРК Вежа".
www.0342.ua

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.