Сегодня: Воскресенье, 05 Апреля 2020 года
Культура

В «порт» Івано-Франківська приїдуть найвідоміші театральні трупи Європи

  •   Ильяс Горский  •   0342.ua   •   14029
В «порт» Івано-Франківська приїдуть найвідоміші театральні трупи Європи
Театральна частина має наймасштабнішу програму фестивалю  «Porto Franko». 


Імена Еймунтас Някрошюс та Влодзімєж Станевський мають привернути увагу театроманів, оскільки вистави цих геніїв збирають десятки тисяч поціновувачів по всьому світу. Івано-Франківський театр покаже високий європейський рівень та стане головним  театральним осередком України.


Олексій Гнатковський, куратор театральної частини, каже, що основним завданням цього фестивалю бачить налагодження зв`язків з найвідомішими театрами світу для подальшої співпраці.


Театральну частину умовно поділять на 2 категорії під назвами — «хедлайнери» (основні вистави) і «студії» (вистави театральної школи фестивалю). «Цього року ми взяли найкрутіших педагогів та відібрали топові вистави України та світу» — поділився Олексій.


В Палаці Потоцьких, де буде одна з театральних локацій, 15 червня виступить Юрій Андрухович та польський гурт «Карбідо», які підготували перформенс на стику театральної та музичної програм.


О 18.00 у театрі відбудеться вистава у форматі сцена на сцені. «Вона — Земля» — інсценізація твору Василя Стефаника за постановкою режисерів Наталі Половинки та Ростислава Держипільського. Наталя - педагог, актриса театру і кіно та режисер, яка вдихнула життя у такі вистави, як «Солодка Даруся» та «Нація». Вона вчить акторському тренажу в світі та постійно дає майстер-класи. Наталя Половинка — учениця Єжи Ґротовського і Анатолія Васильєва та хедлайнер категорії школа(студія).


О 20.30 у філармонії Влад Троїцький — керівник Центру Сучасного Мистецтва «Дах» презентує перформенс «Але вітер» — кінетична інтелектуальна вистава. Влад — відомий в Україні і світі режисер, продюсер та засновник мультидисциплінарного фестивалю «Gogol Fest».


16 червня на великій сцені театр «Мено Фортас», створений великим литовським режисером  Еймунтасом Някрошюсом у театральному «порті» покаже камерну виставу чотирьох акторів. «Голодар» —спектакль за однойменною новелою Франца Кафки про Майстра Голоду, який виставляє напоказ своє «мистецтво голодування». Для режисера це історія про художника в самому широкому сенсі слова, і перенасиченість сьогоднішнього суспільства. Головну чоловічу роль у виставі грає жінка — литовська актриса Вікторія Куодіте. «У Литві не знайшлося жодного актора-чоловіка, який би зіграв цю історію так, як це хотілося б мені. Вікторія Куодіте грає людину, зовнішня оболонка якої настільки виснажена, що видно як б'ється її серце», — зазначив режисер в одному з інтерв'ю.


Олексій зізнається, що Івано-Франківськ це український Паневежес, звідки і починав пан Някрошюс. Тому вистава «Голодар» — важливий крок для створення дружніх стосунків з театром «Мено Фортас» і величезна перемога для фестивалю.


16 червня о 15.00 на малій сцені театральна студія «Практика» представить відвідувачам фестивалю виставу «Буна». Молодий режисер Давид Петросян з випускниками та студентами створили виставу на документальній основі, в сюжет якої лягла історія життя жінки похилого віку. Спектакль пронизаний автентичними співами та обрядами.


17 червня — день Шекспіра. О 12.00  Дмитро Богомазов - один з кращих режисерів України, педагог, засновник і керівник «Київського театру «Вільна сцена», поставить зі студентами Шекспіра «12 ніч», яка зараз йде в репертуарі театру на Лівому березі Дніпра. А ввечері глядачі зможуть насолодитись Івано-Франківською нео-оперою «Гамлет». Хоч прем`єра вистави відбулась нещодавно, та вже встигла привернути неабияку увагу у світі театру. Найкращі театральні критики України в захваті від цієї вистави, і театрали уже здійснюють тури в Івано-Франківськ саме на нео-оперу «Гамлет».


У неділю,18 червня, Центр театральних практик «Ґардзєніце» на чолі з його засновником - відомим режиссером Влодзімєжом Станевським  продемонструє свої театральні доробки. Центр «Ґардзєніце» — це один з найбільш знаних колективів експериментального театру в світі.


Осередок театральних практик став загальновідомим завдяки дослідженням  корінних і античних музичних традицій та потужним тілесним і голосовим технікам у акторській праці.


 У категорії «школи» будуть зустрічі-лекції Наталі Половинки, Влада Троїцького, Ростислава Держипільського, Дмитра Богомазова і Влодзімєжа Станевського, які розкриють тему сучасного бачення театру. Ще є четверта грань театральної частини — після закінчення топових вистав — афтепаті — на палубі театрального корабля(у фойє драмтеатру) збереться весь театральний бомонд з України і не тільки.


«Цьогорічна театральна програма — перший крок у моєму новому баченні проведення «Porto Franko» в майбутньому : тільки найгучніші імена та найталановитіші проекти!» — ділиться думками Олексій Гнатковський.


Читайте також: В червні в Івано-Франківську створять атмосферу моря
www.0342.ua

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.