Сегодня: Среда, 26 Февраля 2020 года
Культура

Цей день - 22 травня

  •   Игорь Паньков  •   0312.ua   •   10176
Цей день - 22 травня
Доброго ранку, друзі!
Сьогодні 22 травня!


День ангела


Свій день ангела відзначають Микола та Христофор.


Вітаємо!


Головні події 22 травня:


Смерть Костянтина Великого, 337


Цей день - 22 травня
22 травня 337 року у Нікомедії на 66-у році життя помер римський імператор Костянтин, який об'єднав Римську імперію під своїм одноосібним правлінням і запровадив християнство як державну релігію, за що у наступні віки був названий Великим і став прикладом для наслідування всіма правителями Європи.


Війна Білої та Червоної троянд, 1455


Цей день - 22 травня
Битвою при Сент-Олбансі 22 травня 1455 року між військами короля Генріха VI Ланкастера і Річарда, герцога Йоркського, почалась тридцятирічна війна за англійський престол, названа війною Червоної та Білої Троянд (за кольором троянд у відповідних родових гербах). Почергові поразки-перемоги суперників привели до втрати могутності обома династіями, і в 1485 році кололем Англії став Генріх VII, перший король з роду Тюдорів.


Карл Гогенцоллерн - перший король Румунії, 1881


Цей день - 22 травня
22 травня 1881 року, у 15 річницю свого першого приїзду в Румунію, у Бухаресті відбулась коронація Кароля I і його дружини Єлизавети. Він правив найдовше з усіх правителів Молдови і Валахії і помер на початку Першої Світової війни, таємно підписавши військовий договір з Антантою, направлений проти своєї малої батьківщини Австрії і Пруссії, де при владі був його близький родич кайзер Вільгельм.


Демократична Соціалістична Республіка Шрі-Ланка, 1972


Цей день - 22 травня
22 травня 1972 року домініон Цейлон прийняв нову конституцію, за якою він був проголошений Соціалістичною Республікою Шрі-Ланка в складі Британської Співдружності, першим президентом якої став колишній генерал-губернатор Цейлону Вільям Гопаллава.
www.0312.ua

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.