Сегодня: Суббота, 20 Января 2018 года
Культура

Цей день - 20 травня

  •   Илона Мамаева  •   0312.ua   •   10910
Цей день - 20 травня
Доброго ранку, друзі!
Сьогодні 20 травня!


День ангела


Свій день ангела відзначають Антон (Антоній), Давид, Іван, Йосиф (Йосип, Осип), Ісидір (Сидір), Михайло, Пахом, Степан (Стефан) та Фадей.


Вітаємо!


Професійні свята


День банківських працівників
Цим святом держава підкреслює важливу роль банківської системи і значний внесок банківських працівників у розвиток економіки України та забезпечення її фінансової стабільності.


День науки
У третю суботу травня в Україні відзначається професійне свято працівників науки — День науки. Він встановлений Указом Президента від 14.02.1997 № 145/97.


Всесвітній день метролога
Всесвітній день метрології (World Metrology Day) щорічно відзначається 20 травня. День обраний в ознаменування підписання 20 травня 1875 року в Парижі, на міжнародній дипломатичній конференції, знаменитої «Метричної Конвенції».


Всесвітній день травматолога
Щорічно 20 травня лікарі всього світу, які спеціалізуються в травматології та ортопедії, відзначають своє професійне свято.


Головні події 20 травня:


Шлях до Індії Васко да Гама, 1498


Цей день - 20 травня
20 травня 1498 року в ході експедиції, яка почалась в липні 1497 року, кораблі португальського мореплавця Васко да Гама зупинились на рейді міста Калікут (нині Кожиконд) на західному узбережжі Індостану, відкривши для європейців морський шлях з Європи до Індії через Атлантичний та Індійський океани.


День народження джинсів, 1873


Цей день - 20 травня
20 травня 1873 року Лівай Строс і Джекоб Девіс отримали патент №139121, що надавав компанії «Лівай Стросс енд компані» ексклюзивне право на виробництво робочих брюк із заклепками на кишенях. Виріб, який сьогодні відоми як джинси, надійшов у продаж за ціною 13,5 доларів за дюжину.


Початок ери рок-н-ролу, 1954


Цей день - 20 травня
20 травня 1954 року компанія «Decca Records» випустила сингл Біла Хейлі з піснею «Rock Around the Clock». Незважаючи на те, що вона не була хронологічно першим записом рок-н-ролу, саме ця пісня зіграла вирішальну роль у популяризації цього жанру.


Епідемія ВІЛ/СНІДу, 1983


Цей день - 20 травня
20 травня 1983 року в журналі «Science» опубліковано статтю французького вірусолога Люка Монтаньє про виділення з лімфатичних вузлів людини ретровірусу, який згодом отримав назву «вірус імунодефіциту людини» (ВІЛ). В якості гіпотези висловлювалась думка, що виділений вірус може бути причиною Синдрому набутого імунодефіцити (СНІДу).
www.0312.ua

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.