Сегодня: Четверг, 22 Марта 2018 года
Культура

У Івано-Франківську відкрили ще одну меморіальну дошку видатному діячу культури. ФОТО

  •   Илона Мамаева  •   0342.ua   •   8965
У Івано-Франківську відкрили ще одну меморіальну дошку видатному діячу культури. ФОТО
Вчора громада міста вшанувала встановленням меморіальної дошки пам'ять мистецтвознавця Віктора Мельника.


Її було встановлено вчора, 18 травня, за адресою вул. Низова, 2. Саме в цьому будинку тривалий час жив та працював Віктор Мельник.


У Івано-Франківську відкрили ще одну меморіальну дошку видатному діячу культури. ФОТО


Довідкова інформація: Віктор Іванович Мельник народився 27 квітня 1957 року на Поліссі, у місті Коростень Житомирської області. Після закінчення середньої школи та служби у війську в 1977 році вступив на перший курс факультету історії та теорії мистецтв Київського державного художнього інституту. У 1982 році,  отримавши кваліфікацію мистецтвознавця, був направлений на роботу до Івано-Франківського художнього музею. З того часу Прикарпаття стало для нього новою домівкою.


Упродовж тривалого часу Віктор Мельник обіймав у музеї посаду завідувача відділу образотворчого мистецтва. Саме він був натхненником численних пошукових експедицій по «складах культового майна», завдяки яким музейна колекція поповнилась унікальними пам’ятками сакрального мистецтва. Як результат клопіткої, грунтовної праці з'явилось монографічне дослідження архітектурної пам'ятки XVI століття та її іконостаса — «Церква Святого Духа в Рогатині», надруковане у київському видавництві «Мистецтво» у 1991 році .

Віктор Мельник — автор експозиції «Сакральне мистецтво Галичини XV – XX століть», що відкрилась у стінах колишнього костелу 18 серпня 1993 року і стала самобутнім явищем музейної практики, та однойменного путівника-каталогу, що вийшов друком після смерті його упорядника.

Віктор Мельник займався не лише сакральною тематикою. До кола його зацікавлень входило і світське малярство. Він був обізнаний і з сучасним мистецтвом. Підтвердженням цього є велика кількість виставок, підготованих та відкритих ним у стінах музею. За час роботи в установі Віктор Мельник підготував до друку більш як 90 статей до різноманітних часописів, каталогів і буклетів художніх виставок в Україні та за кордоном. 

Віктор Мельник — справжній фанат своєї справи. Здавалось, що буденне життя, життя поза мистецтвом його мало турбувало, він постійно знаходився у неперервному стані пошуку, стані дослідження та наукової роботи на ниві культури. У пам’яті співробітників Віктор Мельник залишився принциповою, порядною людиною, яка любила мистецтво понад усе.

Віктор Мельник відійшов у вічність 20 червня 2005 року.

До теми: На Прикарпатті відкрили меморіальну дошку українському військовослужбовцю. ФОТО


www.0342.ua

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.