Сегодня: Понедельник, 23 Апреля 2018 года
Криминал

Кібер-шахраї активізувалися на сайтах інтернет-магазинів

  •   Карина Светлова  •   0342.ua   •   10692
Кібер-шахраї активізувалися на сайтах інтернет-магазинів
Вчора, 11 жовтня, на оперативній нараді в міського голови правоохоронці вкотре наголошували, що попри застереження, франківці й далі масово потрапляють на гачок до кібер-шахраїв, які представляючись працівниками "Приватбанку", виманюють у містян дані банківської картки. 


Заступник начальника Івано-Франківського відділу поліції Володимир Гаврилаш наголосив, що шахраї, телефонуючи з номеру з кодом (056), входять в довіру і випитують потрібну їм інформацію. Місто Дніпропетровськ, де знаходиться головний офіс "Приватбанку", має саме такий телефонний код. Проте, як зазначив Гаврилаш, номери з таким кодом є у вільному продажу.


Чи загострилася ситуація з виманюванням банківських даних у іванофранківців 0342.ua поцікавився в керівника відділу протидії кіберзлочинам Карпатського управління кіберполіції Івана Канюса: 


"Загострення ситуації саме за стандартною схемою "банківський" працівник немає. Ми продовжуємо фіксувати такі звернення, але, як зазначають заявники, шахраї представляються представниками різних банків. Схема поширилася не лише на "Приват". Телефонують з номерів з кодами (056), (091), (092). Майже щодня на території області реєструються заяви за такими зверненнями. 


Зараз я б більше звернув увагу містян на покупки через всім відомі інтернет-магазини. Випадки інтернет-шахрайств тут значно поширилися. Люди перераховують гроші за товар наперед просто в руки шахраям, ігноруючи правила безпеки, які є на популярних інтернет магазинах".


Справді, на сайті OLX є доступно розписані правила безпеки, в яких першим пунктом зазначено не робити передоплат і перевіряти товар. 


"Шахраї стають щоразу винахідливішими. Наприклад, особа продає товар через інтернет-магазин. Шахрай, який представився покупцем цього товару, запитує номер картки, аби перерахувати гроші. Після чого, телефонує з іншого номера і представляється працівником безпеки банку, де й зареєстрована ця картка. А далі — працюють за стандартною схемою залякування і виманювання даних. Варто запам'ятати одне: платіжні реквізити своєї картки (термін дії, трьохзначний код на звороті, будь які коди з СМС) й інші персональні дані розголошувати не можна", — наголошує Іван Канюс. 


Попри численні застороги провоохоронців і публікації в пресі, в бажанні "халяви" франківці продовжують збагачувати телефонних і інтернет шахраїв. Тому, щоб не поповнити список обдурених "халявників" варто запам'ятати: по телефону не називати нікому банківські дані свої картки, при купівлі товару через мережу користуватися послугою "оплата товару після отримання" й просто бути пильними.  


До теми: Віра у легкі гроші, вчергове збагатила шахраїв і зробила біднішим франківця на 60 тис. грн.


Карткові шахраї переключилися з "Приватбанку" на "Ощадбанк"Юлія Канюс

www.0342.ua

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.