Сегодня: Среда, 25 Апреля 2018 года
Криминал

Справа сільського голови Березівки може мати неочікуване продовження. Нові подробиці

  •   Игорь Паньков  •   0342.ua   •   9735
Справа сільського голови Березівки може мати неочікуване продовження. Нові подробиці
Добігає кінця двомісячний термін в рамках якого правоохоронці мають направити до суду докази у справі сільського голови Березівки, якого 25 серпня затримали на отриманні неправомірної вигоди в розмірі 500 тисяч гривень


З наближенням суду навколо справи Олександра Вари почало ширитися чимало чуток. Мовляв, у суді адвокат Вари може повністю "розбити" звинувачення правоохоронців і частково чи повністю виправдати свого клієнта. Почала просочуватися інформація про те, що депутати сільської ради Березівки дають покази, які будуть додавати "балів" Олександру Варі й не сприяти стороні звинувачення. 


Хоча є інформація й про те, що судовий розгляд справи можуть перенести через нібито перебування самого Вари у лікарні. 


Адвокат Олександра Вари Степан Чігур з журналістами спілкується коротко: "Що буде — покаже суд" і жодні чутки не підтверджує. Уникати коментарів пресі адвокат порадив і самому Олександру Варі. 


"Правоохоронці мають два місяці на досудове розслідування. Якщо в цей період вони не вкладаються, мають право продовжити його термін. Але застава діє на весь період досудового слідства", — пояснює Степан Чігур.


Нагадаємо, що врахувавши всі обставини справи, суд прийняв рішення застосувати щодо сільського голови і його поплічника — депутата Березівської сільради Орла Богдана, який виступав посередником — запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Проте з можливістю внести заставу. Для Олександра Вари вона становила 234, 260 грн. І таку суму сільський голова Березівки знайшов. 


Чи знає якісь подробиці у справі Олександра Вари, ми поцікавилися у голови ГО "Голос" Ростислава Гудзінського. Відомо, що довший час Вара очолював обласний осередок громадської організації "Голос". Проте, одразу після затримання і зараз Гудзінський спростовує близьке спілкування з сільським головою і коментує, що одразу після обрання Вари на цю посаду своє повноваження у ГО він склав. "Я не спілкувався з ним більше півроку" — каже Гудзінський.


Свою позицію по справі Вари Гудзінський коментує виключно з позиції громадського активіста і знавця правоохоронної системи, в якій колись працював. Зараз Гудзінський активно критикує нову поліцію.


"Мені відомо не мало, не багато: знаю, що закупниця (особа, яка давала гроші за земельну ділянку) на замовлення поліції в минулому році вже давала кілька "хабарів", в тому числі й у Львівській області. Тобто, фактично такі справи працівники поліції "клепають" за рахунок таких "свідомих громадян". Кримінальний кодекс кваліфікує такі дії поліції, як "Провокацію хабаря". Воно є кримінально караним. І це не здогади, але щоб не бути звинуваченим у розкритті таємниці слідства, подробиці розкривати не буду", — коментує Гудзінський і додає. — Думаю, що справа по "хабарю" Вари в суді розсиплеться. На мій погляд в діях Олександра Вари є порушення, але не кримінального характеру. Як воно буде, покаже час". 


Офіційно в прокуратурі чіткої відповіді чи направлять обвинувачувальний акт у справі Олександра Вари до суду до кінця жовтня не дають. "Коли справа піде в суд, інформація буде на нашому сайті. Слідкуйте", — відповіли 0342.ua у прес-центрі прокуратури Івано-Франківської області. 


А поки справа Вари у журналістських і громадсько-активістських колах потрохи йде в забуття, правоохоронці ловлять на гарячому інших чиновників. 4 жовтня на отриманні неправомірної вигоди в сумі 20 тисяч доларів був затриманий керівник відділення фонду держмайна в Івано-франківській області Зіновій Жовнір. Юлія Канюс

www.0342.ua

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.