Сегодня: Воскресенье, 19 Января 2020 года
Криминал

Чому прикарпатські діти скоюють злочини?

  •   Илона Мамаева  •   0342.ua   •   11771
Чому прикарпатські діти скоюють злочини?
Сектором молодіжної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП в Івано-Франківській області проаналізовано стан злочинності серед дітей за 2 місяці 2016 року. Зокрема, неповнолітніми та за їх участю на території області скоєно 38 кримінальних правопорушень, з них: 22 – крадіжки, 5 – угонів транспортних засобів, 4 – грабежі та розбій, шахрайство, хуліганство і умисне тяжке тілесне ушкодження. Водночас скеровано до суду з обвинувальним висновком кримінальне провадження щодо умисного вбивства вчиненого неповнолітнім в Надвірнянському районі. Також слід зазначити, що 5 березня ще одному неповнолітньому повідомлено про підозру у вчиненні замаху на вбивство в Івано-Франківську.


Відносно 38 неповнолітніх, які вчинили кримінальні правопорушення обрано міри запобіжного заходу відповідно до Кримінального процесуального кодексу, а саме: відносно 3 – обрано міру запобіжного заходу тримання під вартою; до 6 неповнолітніх застосовано домашній арешт; відносно 29 неповнолітніх обрано особисте зобов’язання або передано під нагляд батькам на час проведення досудового розслідування, йдеться на сторінці Молодіжної Превенції.


Одним із основних криміногенних чинників, що сприяє учиненню кримінальних правопорушень дітьми є неналежне виховання в сім’ї; асоціальна поведінка батьків; відсутність батьків або одного з них, у зв’язку із міграцією; жорстокість і насилля в сім’ях; низький рівень матеріального забезпечення сім’ї; негативний вплив позашкільного середовища та засобів масової інформації, що пропагують культ фізичної сили, агресії та насильства; дитяча бездоглядність, що посилює несприятливі умови життя та штовхає осіб, які потрапили під їхній вплив, на вчинення протиправних діянь. 


Працівники поліції постійно проводять комплекс заходів спрямованих на попередження кримінальних та адміністративних правопорушень у молодіжному середовищі, виявляють дорослих осіб, які негативно впливають на дітей, втягують їх у злочинну діяльність, розпивають із ними алкогольні напої та схиляють до вживання наркотичних засобів. 


На сьогоднішній день задокументовано 5 кримінальних правопорушень вчинених дорослими особами за участю неповнолітніх. Відносно дорослих учасників злочину відкриті кримінальні провадження за статтею 304 Кримінального кодексу України (втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність). А також до адміністративної відповідальності притягнуто 15 дорослих осіб, які розпивали з неповнолітніми алкогольні напої чим довели їх до стану сп’яніння.


Проблема дитячої злочинності – надзвичайно важлива, потребує комплексного підходу у її попередженні. Тому, щоб не робили поліцейські, соціальні працівники та освітяни без підтримки батьків це негативне явище не здолати. 


Шановні батьки! Нагадуємо, що відповідно до Сімейного кодексу України батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя, виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. 


За ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей — вони несуть адміністративну відповідальність (ст.184 КупАП), а за злісне ухилення від обов’язків по догляду за дітьми, що спричинило тяжкі наслідки – кримінальну відповідальність (ст.166 КК України).
www.0342.ua

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.