Сегодня: Воскресенье, 18 Февраля 2018 года
Бизнес

Які нафтогазоносні родовища на Прикарпатті приносять найбільші прибутки

  •   Ильяс Горский  •   0342.ua   •   10908
Які нафтогазоносні родовища на Прикарпатті приносять найбільші прибутки
Така інформація стала доступною для загалу після оприлюднення та аналізу звіту Ініціативи прозорості у видобувних галузях України.


Найбільш нафтогазоносні родовища в Івано-Франківській області знаходяться в Долинському, Надвірнянському та Косівському районах. Загалом ці родовища у 2015 році принесли прибуток понад 396 млн. гривень.


«Якщо говорити про найприбутковіші родовища для державного бюджету, то це Долинське нафтове родовище (ПАТ «Уркнафта») — 209,2 млн. гривень, Битків-Бабченське нафтогазоконденсатне родовище (ТОВ «Укркарпатоїл ЛТД») — 184,6 млн. гривень, Яблунівське газове родовище (ПАТ «Укргазвидобування») — 2,2 млн. гривень, — розповідає аналітик Христина Зелінська. — У 2015 видобуток нафти в регіоні скоротилася вдвічі, відповідно скоротилися податкові надходження».


Станом на 1 січня минулого року в Івано-Франківській області рентна плата за видобуток вуглеводнів становила 1,8 млрд. гривень. Сьогодні в області знаходиться 31 родовище та 156 надрокористувачів, які розробляють в основному дрібні та середні родовища.


«Підвищення прозорості у видобувних галузях України — мета оприлюдненого звіту ІПВГ. Громадськість має відкритий доступ до важливих даних: про платежі за кожним родовищем, про кінцевих власників компаній, тексти угод. Слід сказати, що звіт не передбачає виявлення шахрайства або помилок, зроблених тими, хто звітує, — каже директор НДІ нафтогазової енергетики та екології, професор ІФНТУНГ Максим Карпаш. — Інформація, що міститься у звіті ІПВГ, отримана від надрокористувачів та державних органів, а також даних з відкритих і загальнодоступних джерел, включно з публічними реєстрами».


нагадаємо, що нещодавно компанія "Укрнафта" отримала дозвіл від уряду відновити нафтовидобування в Івано-Франківській області.
www.0342.ua

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.