Сегодня: Четверг, 26 Апреля 2018 года
Бизнес

В Долинському районі будують вітрову електростанцію вартістю більш ніж 6 мільйонів євро

  •   Илона Мамаева  •   0342.ua   •   11152
В Долинському районі будують вітрову електростанцію вартістю більш ніж 6 мільйонів євро
Це буде перша електростанція подібного типу в області. Фінансується проект підприємцем з Європи.


Термін окупності такої вітрової електростанції близько 7 років.


Дослідження умов для будівництва вітрової електростанції біля Шевченкового проводилися давно, розповідає сільський голова Микола Мацалак. Відтак у селі чітко розуміли, що необхідно знайти інвестора. Такий з'явився на початку у 2016 року – в Шевченкове приїхав інвестор з Німеччини, готовий розпочати будівництво, пише Галицький кореспондент.


Провели додаткові дослідження, які показали, що сила вітру тут достатня для розміщення станції. Взялися за розроблення відповідних документів, восени минулого року був виданий дозвіл на будівництво 6 вітряків та підстанції.


Передбачена загальна площа станції 1,75 га – по 25 сотих на кожен вітряк і 25 сотих на підстанцію.


Вартість оренди землі встановлена максимальна відповідно до грошової оцінки, щомісячна орендна плата за користування землею надходитиме до сільського бюджету.


Встановленням системи займається підприємство з Луцька "Вінд Енерджі". Наразі триває будівництво основи, далі будуть споруджувати вітряки.


Власник компанії «Вінд Енерджі» Філіп Лисюк розповідає, що будівництво ведеться у співпраці з партнером із Німеччини, який має неабиякий досвід у цій сфері. «У нас є карта вітрів. Я особисто об’їжджав усі території на Прикарпатті, здебільшого у гірській місцевості. Зустрічався з людьми, сільськими головами, розповідав про ідею будівництва електростанцій, слухав думку людей. Голови сільрад схвально ставляться до того, щоб у села заходили інвестори. Це, в першу чергу, можливість здавати землю в оренду, а для сільської ради це надходження до бюджету, допомога селу», – зауважує він.


Перший вітряк планують здати вже у січні-лютому цього року, а загалом станцію, ймовірно, запустять до кінця наступного року, інформує сільський голова.


Станція розміститься поблизу Шевченкового в урочищі Обідний, на відстані понад кілометр від помешкань. 


На цей час в області немає жодної вітрової електростанції, повідомили у "Прикарпаттяобленерго". З альтернативних є чотири гідроелектростанції, три сонячні та одна біоустановка на заводі "Даноша".


Маленьких та середніх альтернативних електростанцій на Івано-Франківщині є вже близько 60, і їхня кількість постійно зростає.


В Долинському районі будують вітрову електростанцію вартістю більш ніж 6 мільйонів євро
В Долинському районі будують вітрову електростанцію вартістю більш ніж 6 мільйонів євро
www.0342.ua

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.