Сегодня: Среда, 25 Апреля 2018 года
Бизнес

Нафтогазова галузь Франківщини запрацює прозоро

  •   Карина Светлова  •   0342.ua   •   11371
Нафтогазова галузь Франківщини запрацює прозоро
Міжнародні стандарти ініціативи прозорості у видобувних галузях (ІПВГ) заохотять видобувачів нафти і газу на Прикарпатті запрацювати прозоро.


Громадськість має можливість отримати доступ до раніше недоступної інформації про доходи і платежі видобувних компаній таких як «Укрнафта», «Укртрансгаз» та «Нафтогаз», ― повідомляє 0342.ua


В Івано-Франківській області на базі ІФТУНГ та за підтримки ГО "БРІТ" працює проект, який дозволить впровадити перші кроки у цьому напрямку. Мета проекту «Розвиток мережі партнерських організацій з реалізації завдань Комунікаційної Стратегії ІПВГ 2015 у видобувних регіонах України», донести інформацію до широкої громадськості. 


"Вже представлений перший звіт за 2013 р. та основні результати функціонування нафтогазовидобувної галузі Івано-Франківської області, а також попередні результати аналізу звіту по західному регіоні України, ― розповідає професор, директор Науково-дослідного інституту нафтогазової енергетики та екології Максим Карпаш. ― Для органів місцевого самоврядування і громад це - джерело інформації про підприємства видобувної галузі, які працюють на їх території".


В Івано-Франківській області видано 29 ліцензій на видобуток нафти і газу. Незалежний аудитор підтверджує дані скільки платежів і куди саме було здійснено цими компаніями.


"Усі платежі, окрім соціального внеску, спрямовують у держбюджет, громадам на місцях практично нічого не залишається. Інформація про фактичний видобуток вуглеводнів недоступна для мешканців прикарпатських сіл, містечок, районів," ― додає проректор з міжнародних відносин ІФНТУНГ Олег Карпаш.


Більше того, ініціативна прозорості у видобувних галузях  передбачає доступ до інформації про реальні обсяги видобутку і про бенефіціарів компаній (кінцевих одержувачів доходу). 


Планується, що вже наприкінці року незалежний аудитор, який буде обраний на конкурсній основі, оприлюднить дпугий Звіт ІПВГ за 2014 рік.


Переможці обласного конкурсу публікацій на тему: Прозорість у видобувних галузях 
Прикарпаття (Марія Петрів, Зеновія Годованець, Микола Петричук і Максим Карпаш)


Нафтогазова галузь Франківщини запрацює прозоро
www.0342.ua

В связи с событиями, происходящими в мире, многие комментарии приобретают всё более оскорбительный, а порой и вовсе экстремистский характер.

В этой связи редакция временно закрывает возможность комментирования на сайте.

Вместе с тем мы с уважением относимся к праву каждого читателя высказывать свое мнение, поэтому мы оставляем возможность обсуждения новостей в наших группах в социальных сетях: Facebook, ВКонтакте, Одноклассниках, Google+ и Twitter.